Webinarium podsumowujące program DoMowy z udziałem poetki Joanny Mueller – zapraszamy!

6 listopada (wtorek) o godz. 12.00 zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy uczestniczących w programie oraz wszystkich zainteresowanych twórczym spojrzeniem na polszczyznę na webinarium podsumowujące program DoMowy. Rodzinne historie o słowach, realizowany w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Gościem specjalnym webinarium będzie poetka Joanna Mueller. 

Rejestracja na webinarium: https://tiny.pl/g3m17

W ramach programu w ponad 40 bibliotekach w całej Polsce latem odbywały się warsztaty dla rodzin, podczas których uczestniczki i uczestnicy w różnym wieku wymyślali najbardziej cudaczne „słowotwory”, ożywiali nowe słowa, rysując ich portrety, a także sięgali do pamięci językowej swoich rodzin, z której wydobywali unikalne wyrazy funkcjonujące jedynie w danych kręgach domowych. Celem tego „słowobrania” było wyszukanie językowych dóbr rodzinnych i ich zachowanie w formie słownika.

Na webinarium omówimy powstałe w programie inspirujące materiały edukacyjne wspierające organizację warsztatów oraz ilustrowany słownik z wybranymi 100 słowami stworzonymi przez dzieci.

Mamy nadzieję, że webinarium będzie inspiracją i wsparciem w organizacji kolejnych słowotwórczych warsztatów rodzinnych w bibliotekach, przedszkolach, szkołach czy domach kultury.

Webinarium poprowadzą:

Joanna Mueller – poetka neolingwistka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Mama wielodzietna. Autorka tomików poetyckich i książki z „wierszowiązałkami” dla dzieci Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach z ilustracjami Marianny Sztymy, Biuro Literackie 2017.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – pomysłodawczyni i koordynatorka programu DoMowy oraz akcji Noc Bibliotek. Aktywistka i animatorka współpracująca z organizacjami i instytucjami w obszarze działań kulturalno-społecznych. Autorka publikacji edukacyjnych, m.in. Mała Książka na Noc BibliotekJak ja dużo jestem! Elementarz KorczakaPoczytajMy lokalnieEtnolog – zaloguj się na ludowo