Webinar o programie DoMowy 2021

Informacyjno-inspiracyjne spotkanie dla bibliotekarzy i edukatorów z koordynatorką i pomysłodawczynią programu „DoMowy – rodzinne historie o słowach” Katarzyną Sołtan-Młodożeniec – o idei, materiałach edukacyjnych i innym wsparciu dla organizujących warsztaty programu. O dotychczasowych efektach, pomysłach i wielu inspiracjach.

Prowadząca: Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – koordynatorka programu DoMowy – rodzinne historie o słowach oraz akcji Noc Bibliotek. Aktywistka, trenerka i pomysłodawczyni akcji kulturalno-społecznych, redaktorka i autorka tekstów o kulturze. Autorka publikacji (m.in. DoMowy – rodzinne historie o słowach, Jak ja dużo jestem! Elementarz Korczaka, PoczytajMy lokalnie, Mała Książka na Noc Bibliotek) oraz programów warsztatów i akcji.

Informacje o programie: https://domowy.ceo.org.pl/o-programie/

Zgłoszenia do programu: https://domowy.ceo.org.pl/rejestracja/

DoMowy – rodzinne historie o słowach to program warsztatów słowotwórczych dla dzieci i młodzieży. Samodzielnie lub wspólnie z rodziną biorą one udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów korzystających z materiałów i wsparcia ekspertów programu, w tym nowych scenariuszy warsztatów i ćwiczeń. Twórczo zajmują się polszczyzną, przyglądają swojemu familektowi, dzielą oryginalnymi słowami i powiedzeniami i utrwalą je w oryginalnej – rysunkowej, muzycznej czy literackiej formie, ukazując ich źródło i znaczenie. Rozwijają świadomość językową, doceniają innowacyjność i dziedzictwo językowe swojej rodziny.